İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

sertap

Ünlü şarkıcı Sertab Erener, hastanelik oldu. Bağırsaklarında yaşadığı problem nedeniyle t-edavi altına alınan Erener, son durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Sertab Erener’in son dönemdeki konserlerini ertelediği ortaya çıktı. İlk olarak Antalya’daki konserini iptal eden şarkıcı, sonrasında da İstanbul’daki sahnesini erteledi. Erener’in sağlık sorunları nedeniyle sahneye çıkamadığı belirtildi.

“Hastanede emin ellerdeyim, tedavideyim”
Basına yansıyan haberlerin ardından ünlü şarkıcıdan ilk açıklama geldi. Sertab Erener, “Beni merak edip soran herkese teşekkür ederim. Hastanede emin ellerdeyim, t-edavideyim. Yeniden görüşmek üzere” dedi.

Sertab Erener’in bugün planlanan İstanbul konseri iptal edildi. Ünlü şarkıcı sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı;
“25 Eylül Cumartesi günü gerçeklemesi planlanan Sertab Erener konseri, sanatçının sağlık s-orunları sebebi ile iptal edilmiştir. Anlayışınızdan ötürü teşekkür ederiz.”
Sertab Erener, uzun yıllar kolit hastalığı ile mücadele etti ve kalın bağırsağının alındığını, ince bağırsağıyla yaşamını sürdürüyor.

Sertab Erener kimdir?
Müzisyen, şarkıcı, söz yazarı ve besteci Sertab Erener, 4 Aralık 1964 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen baba tarafından Diyarbakır’lıdır. Annesinin ailesi Yugoslavya’daki s-avaştan k-açıp Ayvalık, Balıkesir’e yerleşmiştir. Serdar adında bir abisi vardır.
İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda başladığı müzik eğitimine İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda devam etti. Gelecek vadeden bir sopranoydu. Altı yıllık eğitimin ardından profesyonel müzik kariyerine adım atan Sertab Erener, babasının söylediği Türk sanat müziği şarkılarını dinleyerek büyümüştü.

Sertab Erener, en büyük destekçilerinden biri olan Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaparken, yine Aksu’nun desteğiyle 1992 yılında ilk albümü “Sakin Ol”u yayınladı. Aksu’nun prodüktörlüğünü de üstlendiği albüm, 950.000’lik resmi kayıtlı satışıyla, “En Çok Satan Albüm” olmayı başardı.

“Sakin Ol”un ardından, 1994 yılında “Lal” albümünü piyasaya çıkardı. “Lal”i, 1996’da “Sertab Gibi” izledi. Bu albüm toplamda 1,5 milyonluk bir satış rakamını yakaladı. 1999 yılında dördüncü albümü “Sertab”ı çıkaran Sertab Erener, müzik listelerinde 1 numaraya yükseldi. Piyasaya çıkışından 3 ay gibi kısa bir sürede 500.000 gibi bir satışa ulaşan bu albümüyle, Sony Music International tarafından platin plak ile ödüllendirildi.

Ricky Martin’le “Private Emotion -Come to me”yle düet yapan Sertab Erener, 2000 yılında da Yunan sanatçı Mando’yla birlikte “Aşk” single’nı çıkarttı. Letonya’nın başkenti Riga’da 24 Mayıs 2003 tarihinde yapılan 48. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye adına yarışan Sertab Erener ve ekibi, “Every Way That I Can” adlı parçasıyla 167 puan alarak birinci oldu.
Sertab Erener, 1986 yılında şarkıcı Levent Yüksel ile evlendi. 19 Haziran 1996 tarihinde bo-şandı.

1997 yılından beri şarkıcı sevgilisi Demir Demirkan ile birlikte olan Sertab Erener bu birlikteliğin sona ermesinin ardından 2015 yılında Emre Kula ile evlenmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir