İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

çok konuşulacak sözler

Dünya son dönemde koronavirüsün varyantları ile uğraşırken B-oNTech CEO’su Uğur Şahin’den üçüncü doz K-ovid-19 a-şısı hakkında çok konuşulacak açıklamalar geldi.

Dünya yaklaşık 2 yıldır koronavirüsün (Kovid-19) pençesinde….

Pandemide va-ka ve ö-l-ümlerin önüne geçen ve tüm dünyaya rahat bir nefes aldıran Kovid-19 a-şıları dünya çapında uygulanmaya devam ediyor.

Açıklanan son verilere göre, dünya genelinde 5 milyar do-zun üzerinde a-şılama yapıldı. m-RNA teknolojisiyle Covid-19’a karşı aş-ı geliştiren Bi-o-NTech şirketinin CEO’su ve kurucu ortağı Uğur Şahin’den a-şılar ile ilgili yeni açıklamalar geldi.

Kölner Stadt-Anzeiger gazetesine konuşan Şahin, iki d-oz a-şı olan yetişkinlere de güçlendirici mahiyetteki üçüncü doz aşıların yapılması çağrısını yineledi.

Şahin konu ile ilgili yaptığı açıklamada ‘Zayıflamış ba-ğışıklık savunması olan kişilerin üçüncü doz aşı yaptırmaları son derece mantıklı olur’ dedi.

Şahin, Sonbahar aylarında vaka sayılarında artış beklediğinin de altını çizdi. Üçüncü dozun varyantlara karşı olan mücadelede de etkili olacağının altını çizen Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Bugüne kadar yaptığımız araştırmalar ve İ-srail’den gelen ilk veriler, üçüncü do-zdan sonra yeni varyanta karşı korumanın tamamen geri kazanıldığını gösteriyor.’ Şahin daha önce aynı konuda yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti; ‘Veriler 3’üncü dozda yüzde 95, en-feksiyon kontrolünde yüzde 97 tam korumanın sağlandığını gösteriyor.’

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir